AnaSayfam Yap
Favorilere Ekle
Popüler Üyeler
RSS
Piyux.com
Twitter'in değeri 3.7 milyar dolar!
Twitter'in değeri 3.7 milyar dolar!
Twitter'in değeri 3.7 milyar dolar!
16-12-2010 / 18:35:43

Twitter son finansal hamlesi ile değerini katladı.

Popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter 200 milyon dolar daha finansman desteği aldığını açıkladı. Habertürk'ün haberlerine göre bu gelişmeyle micro-blogging (mikro günlük) sitesinin değeri 3.7 miyar dolara çıkmış oldu.

All The Thing Digital'ın verdiği rakamlara göre sitenin bugüne kadar ki finansmanının 360 milyon dolar olduğu düşünülürse bu yeni desteğin Twitter'da şirket olarak ciddi bir değişiklik yapacağı aşikar.

Twitter finansmanla ilgili konularda hep ağzı sıkı olmuş ve hiçbir zaman rakamsal açıklamalarda bulunmamıştı ama bugün şirket blogunda firma CEO'su Dick Costolo "Neden Twitter'ın yatırıma, fianasman desteğine ihtiyacı" var olduğu yönünde açıklamalar yaptı.

Popüler sosyal paylaşım servisi geçen sene üye sayısını 100 milyondan fazla arttırdı ve kullanıcılar ortalama 25 milyar  tweet gönderdi. Böylesine bir büyüme beklemeyen şirket bir anlamda gafil avlandı ve kullanım yoğunluğundan site trafiği yetersiz kaldı ve pek çok defa büyük sorunlarla karşılaşıldı. Şirket çalışanlarının sayısı kullanımla doğru orantılı olarak 350 kişiye yükseldi.

Son gelen finansman desteğiyle beraber twitter'ın yönetim kuruluna da yeni katılımlar oldu; Flipboard'dan Mike McCue ve DoubleClick'ten David Rosenblatt.

Elbette bu son gelen finansman ile Twitter üzerindeki karlılık baskısı da artmış oldu. Her ne kadar şu andaki değeri milyar dolarlarla ifade edilse de esas nokta bu ne kadar devam ettirebileceği. yüksek kâr hedeflerini tutturmak ve süreklilik sağlamak için firmanın  başlattığı reklam geliri odaklı Promoted Trends uygulamasının buna ne kadar katkı sağlayacağı merakla bekleniyor.

Firmadan sızdırılan finansal belgelerde 2010 için 150 milyon dolar, 2013 için ise 1.54 milyar dolar kâr öngörülüyor. Bakalım Twitter bu kâr hedeflerini tutturabilecek mi?

Kategori : İnternet
Ekleyen : admin
Bu haber 848 kez okundu.
Ad Soyad :
E-Posta :
Mesajınız :
Güvenlik Kodu :
YORUMLAR
Bu içerik için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz ?