AnaSayfam Yap
Favorilere Ekle
Popüler Üyeler
RSS
Piyux.com
Sarıgül CHP rozetini taktı
Sarıgül CHP rozetini taktı
Sarıgül CHP rozetini taktı
09-11-2013 / 10:36:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da yapılan törenle Mustafa Sarıgül'e ve "Türkiye Değişim Hareketi" üyelerine CHP rozetini taktı.

Ankara'da CHP Genel Merkezi önünde binlerce kişilik kalabalık bir grup Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'ün CHP'ye katılış törenini izledi.

Sahneye CHP lideri Kılıçdaroğlu ile Sarıgül ele ele geldi.

Sarıgül kartını almadan önce kısa bir konuşma yaptı ve şunları söyledi:

"Barış için, özgürlük için, demokrasi için Türkiye’mizin her noktasında İstanbullumuzdan bu güzel günü onurlandıran şereflendiren bütün yurttaşlarımı hiçbir siyasi parti gözetmeden Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bu büyük demokratik buluşmaya hoşgeldiniz. Gün birlik günü gün el ele kol kola omuz omuza olma günü. Bu önemli ayda bu muharrem ayında rabbim bizi burada buluşturdu. Tutmuş olduğunuz oruçları Allah’ım makbul eylesin. Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte diyoruz ki Ramazan ayı da bizi muharrem ayı da bizim. Başı açık olan kardeşimiz de bizim başı kapalı olan da bizim.

'İstanbul'un anahtarını getireceğiz'
Genel Başkanımızın olduğu yerde bizim fazla konuşmamız doğru değil. Artık muhalefetteki son günlerimiz. İstanbul’un anahtarını genel Başkan’a getireceğim. Yolunuz açık olsun Allah’ım hepimizi korusun. Işığınız bol olsun."

Daha sonra CHP lideri, Sarıgül'e parti kartını verdi. Sarıgül kartını aldıktan sonra sahneden indi.

Kılıçdaroğlu'ndan açıklamalar
Sarıgül'ün ardından Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı. Ve şunları kaydetti:

"Birşeyden emin olmanızı istiyorum. Tek amacımızı var halkın çıkarlarına odaklanmak ve halkın haklarını korumak. Sizi söylediğiniz gibi el ele kol kola omuz omuza yürek yüreğe iktidara yürüyeceğiz. Biz siyaseti halka adanmışlık olarak biliriz. Biz siyaseti cebimizi doldurmak için değil halkın zenginliği için yaparız. Biz siyaseti onurlu Türkiye’ye yüceltmek için yaparız. Biz siyaseti kadın erkek eşitliği için yaparız. Biz siyaseti Türkiye’nin bayrağını uluslararası arenada onurla dalgalandırmak için yaparız.

Türkiye Değişim Hareketi’nin yiğit insanları sizi Cumhuriyet Halk Partisi’nde görmek. Beraber olmak el ele omuz omuza olmak bu mücadeleye katkı vermek için Ankara’ya geldiniz beraber omduk beraber olacağız beraber yürüyeceğiz. Türkiye zor bir süreçten geçiyor, her sabah gazeteleri yurttaşlarımız kaygıyla ellerine alıyor. İşsizlik var yoksulluk var yolsuzluk var. Bizlere düşen görev Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak. Bunun yolu beraber olmaktan geçiyor. "

"Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara gelişi, beraber oluşumuz halka bir umut verecektir. Siyaset umut üzerinden yapılır. Ayrılığa gayrılığa yer yok. CHP’de çok büyük değişikler oldu.

1- Eskiden genel başkan seçilirken herkesin genel başkanın önünde imza atması gerekiyordu.
2- Yüzde 33 cinsiyet kotası getirdi. Kadın kardeşlerimiz daha fazla siyasete girecek dedim
3- Yüzde 10 gençlik kotası getirdik. Siyasette gençlerin önünü açmak zorundayız.
4- Diyorlardı ki siz Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz, bugün CHP değil doğu ABD’den Çin’e kadar her tarafa gidiyor.

Kategori : Siyaset
Ekleyen : admin
Bu haber 6351 kez okundu.
Ad Soyad :
E-Posta :
Mesajınız :
Güvenlik Kodu :
YORUMLAR
Bu içerik için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz ?