AnaSayfam Yap
Favorilere Ekle
Popüler Üyeler
RSS
Piyux.com
Sabah yazarını darma duman etti!
Sabah yazarını darma duman etti!
Sabah yazarını darma duman etti!
16-01-2011 / 10:08:52

Felsefeci ve düşün adamı adamı Hilmi Yavuz, Hasan Bülent Kahraman'ı adeta bombaladı. Yavuz, daha önceki yazısında 'hem kel hem fodul' dediği Sabah yazarını bu kez de Türkiye gerçeklerinden haberdar olmamakla eleştirdi....

Yavuz'un bugünkü yazısından ilgi çekici satırlar şöyle:

Hasan Bülent Kahraman, 'Sabah' gazetesinde ilki 'Kendimizden Korkmak ve Osmanlıca' (05 Ocak 2011), ikincisi 'Sosyal Bilimler Liseleri' (07 Ocak 2011) iki yazı yayımladı. İlki konusundaki düşüncelerimi sonraya bırakarak, 'Sosyal Bilimler Liseleri' başlıklı yazısını ele almak istiyorum.

 

Kahraman, bu yazısında bir öncekine atıfta bulunarak 'Orta eğitime ['öğretime' olacak, H.Y.] Osmanlıca/ Eski Yazı ve Divan Edebiyatı dersini seçmeli, Osmanlı Kültürü diye bir dersi zorunlu olarak koyalım, dedim' dedikten sonra 'yağan e posta yağmuru altında' görüşlerini 'biraz daha genişletmek, bir adım daha ileriye gitmek zorunluluğu çıktı[ğını]' bildiriyor ve şunları söylüyor: 'Şu halde önerimi bir parça daha derinleştirerek orta eğitim ['öğretim' olacak H.Y.] sistemimizin mutlaka bir Sosyal Bilimler Lisesi kurması gerektiğini öne süreyim.'

KAHRAMAN
NE YAZMIŞTI?Sabah yazarı Hasan Bülent Kahraman köşesindene yazmıştı? Okumak için bu linki tıklayın

Şu işe bakınız ki, ülkemizin medar-ı iftiharı olan yeni 'cihan münevveri' Hasan Bülent Kahraman'ın, 'sistemimizin mutlaka [...] kurması gerektiğini öne sür[düğü]' Sosyal Bilimler Liseleri, 2003 yılından bu yana Türkiye'nin birçok ilinde açılmıştır. İlk Sosyal Bilimler Lisesi, İstanbul'da açılan Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'dir ve 2003-2004 ders yılından bu yana eğitim vermektedir. Dahası, şu anda mevcut Sosyal Bilimler Liselerinin sayısı 27'dir.

'Cihan münevveri'mizin, Türkiye'de neredeyse on yıla yakın bir süreden beri faaliyette olan Sosyal Bilimler Liselerinin varlığından haberi yoktur!

Hilmi Yavuz'un daha önce Hasan Bülent Kahraman'a hem kel hem de fodul yazısını okumak için tıklayın

Kategori : Gündem
Ekleyen : admin
Bu haber 815 kez okundu.
Ad Soyad :
E-Posta :
Mesajınız :
Güvenlik Kodu :
YORUMLAR
Bu içerik için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz ?