AnaSayfam Yap
Favorilere Ekle
Popüler Üyeler
RSS
Piyux.com
İnternette anonim gezmenin sırrı: Tor!
İnternette anonim gezmenin sırrı: Tor!
İnternette anonim gezmenin sırrı: Tor!
30-08-2013 / 13:50:02

NSA ile birlikte ağların ABD tarafından takip edildiğinin ortaya çıkması nedeniyle 2006’dan bu yana geliştirilen Tor ağına hücum edildi.


NSA skandalının ardından dünya çapındaki kullanıcıların anonim olarak internette gezinmelerini sağlayan Tor ağına katılım iki katına çıktı. Hükümetlerin kendisini denetlemesini, internetteki aktivitelerini görüntülemesini istemeyen kullanıcıların tercihi olan Tor projesi, Haziran ayından bu yana büyük ilgi gördü.

NSA skandalının ardından Tor kullanan Amerikalıların sayısı yüzde 75 oranında arttı. Tor trafiğinin yüzde 17,54’ünü Amerikalı kullanıcılar oluşturarak tüm ülkelerin önünde yer aldı.

Hiçbir şekilde sansürlenemeyen Tor ağı, dünya çapında suncuğu 3 binden fazla bağlantı ve yeniden dağıtımla birlikte özel bir mahremiyet sunuyor. Tabii yine de Tor’un sadece tarayıcı olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira bu ağı kullanırken bireylerin kimliklerini ortaya çıkaracak bir hamle yapması, Facebook’a girmesi gibi detaylar belirleyici olabiliyor.

Tor ile ilgili detaylar için https://www.torproject.org/ adresini kullanabilir, anonim olarak internette gezintiye çıkabilirsiniz.

Kategori : İnternet
Ekleyen : admin
Bu haber 1436 kez okundu.
Ad Soyad :
E-Posta :
Mesajınız :
Güvenlik Kodu :
YORUMLAR
Bu içerik için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz ?