AnaSayfam Yap
Favorilere Ekle
Popüler Üyeler
RSS
Piyux.com
Asil Nadir'e yargıçtan şok karar!
Asil Nadir'e yargıçtan şok karar!
Asil Nadir'e yargıçtan şok karar!
01-04-2011 / 07:22:56

Tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle şartlı tahliye edilen Asil Nadir yolsuzluktan yargılanacak.

İngiltere’de 34 milyon sterlin yolsuzlukla suçlanan Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir (63), yolsuzluk suçlamalarına ilişkin itirazlarının ve haksızlığa uğradığına ilişkin iddialarının görüşüldüğü davayı kaybetti.

İngiliz Ağır Ceza Mahkemesi’nde Nadir’in avukatı, 10 gün aralıksız süren duruşmalarda çağrılan tanıklarla Nadir’in haksız yere suçladığını kanıtlamaya çalıştı. Ancak yargıç, “Nadir’in adil yargılanmaması için yeterli bir neden olmadığına” karar verdi. Bir sonraki ön duruşmanın 10 Kasım 2011’da, asıl duruşma ise 10 Ocak 2012’de yapılacak. Dünkü karar duruşmasına Asil Nadir ve eşi Nur Nadir birlikte katıldı.

1993 yılında İngiltere’den KKTC’ye kaçan 69 yaşındaki işadamı, İngiltere Ağır Dolandırıcılık Dairesi tarafından, 34 milyon sterlinlik yolsuzluk yapmak, zimmetine para geçirerek şirketin iflasına yol açmak ve şirketin hissedarlarını mağdur etmekle suçlanıyor. KKTC’den İngiltere’ye geçen yıl Ağustos ayında gelen ve Eylül 2010’da başında ilk ön duruşmaya çıkan Nadir, tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle şartlı tahliye edilmişti.

Kategori : Gündem
Ekleyen : admin
Bu haber 951 kez okundu.
Ad Soyad :
E-Posta :
Mesajınız :
Güvenlik Kodu :
YORUMLAR
Bu içerik için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz ?