AnaSayfam Yap
Favorilere Ekle
Popüler Üyeler
RSS
Piyux.com
2015 Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı Jana
2015 Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı Jana
2015 Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı Jana
28-12-2014 / 07:01:27

Lisan ve önlisans mezunlarının başvurmaya hakkı olduğu 1 yıllık astsubay hazırlanma okulu 2015 yılı sınav tarihi ÖSYM tarafından açıklandı.

2015 JANA Başvuru Kılavuzu Yayınlandı mı, 2015 JANA Başvuru Kılavuzu, 2015 JANA Başvuru Tarihleri, 2015 JANA Aday Başvuru Formu, JANA astsubaylık sınavı başvuruları nasıl yapılacak, 2015 JANA Kılavuz ve Başvuru Bilgileri, JANA astsubaylık sınavında kaç soru sorulacak, JANA astsubaylık sınavı başvuru kılavuzu yayınlandı mı, JANA astsubaylık sınavı başvuru ücreti ne kadar, JANA başvuru merkezleri, JANA başvuru detayları ve başvuru kılavuzu tıklayın...

7 Mart 2015 tarihinde yapılacak 2015 Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı (JANA 2015) başvuru işlemleri ÖSYM'den yapılan duyuru ile birlikte başlayacak.

Bu amaçla hazırlanan Kılavuz, başvuru tarihleri arasında ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden yayımlanacaktır.

Başvurular, Kılavuzda yer alan kurallara göre yapılacaktır. Bu sınava başvuru yapacak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

JANA başvuruları Ocak 2015 sonlarında alınacak başvurular ÖSYM tarafından JANA başvuru kılavuzuna göre yapılacak. 7 Mart 2015’te yapılacak sınav saat 9:30’da başlayacak. 120 dakika sürecek olan JANA sınavında adaylara, ön lisans düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 100 sorudan oluşan bir test uygulanacak.

JANA Başvuru Genel Koşulları Nelerdir?

a) T.C. vatandaşı ve erkek olmak,
b) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa ve zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile, bir suçtan hükümlü veya soruşturma altında olmamak,
c) Tutum ve davranışları ile yasa dışı görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış olmak,
ç) Yapılacak güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç almak,
d) Herhangi bir kadınla nikâhsız yaşamamak,
e) Daha önce çalıştığı kurum veya kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,
f) Adli sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet Savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak,
g) Hakkında “Yedek Subay Olamaz.” kararı bulunmamak,
ğ) Düzenlenecek yüklenme senedinde belirtilen miktarda tazminatı ödeme gücüne sahip müteselsil kefil göstermek,
h) Kayıt - kabul tarihlerinde silah altında olmamak, askerlik hizmetini yapmış olmak, yapmamış ise tecilli olmak,

DİKKAT! Askerlik tecili kesin kayıt ve kabül tarihinden önce sona eren adayların askerlik şubelerinden yeniden tecil haklarının olup olmadığını öğrenmeleri maddî ve manevi kayba uğramalarını engelleyecektir.

ı) Yapılacak sınavlarda başarılı olarak belirlenen kontenjan içerisinde yer almak,
i) Başvuru, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülükleri tam, doğru ve eksiksiz olarak yerine getirmek.

2015 JANA başvuruları nasıl yapılacak?

ÖSYM’den yapılan açıklamada, başvuruların elektronik ortamda alınacağı belirtildi. İşte başvuru detayı;

- Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava katılmak isteyen adaylar, JANA Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden ulaşabilecek. ÖSYM, Kılavuz dağıtımı ve satışının yapılmayacağını belirtti.

2015 JANA Başvuruları

- ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine ilk kez kayıt olacak adaylar (Bu adayların diploma/mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesinin onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları zorunludur.),

-ÖSYM kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylardan eğitim bilgilerinde değişiklik olan adaylar (Eğitim bilgilerinde değişiklik olanların değişikliğe esas belgelerinin onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları zorunludur.),

- ÖSYM kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar, başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapacaklar.

- ÖSYM kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri aracılığıyla yapabilecek.

* Geçerli fotoğraf: Son 30 ay içerisinde ÖSYM tarafından yapılan bir sınava bir başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapmış ve başvuru aşamasında fotoğrafı başvuru merkezi görevlisi tarafından çekilerek ÖSYM kayıtlarına alınmış adaylar ile son 30 ay içerisinde herhangi bir nedenle bir başvuru merkezinden fotoğraf güncellemesi gerçekleştirmiş adayların Merkezimiz kayıtlarındaki fotoğrafı geçerli fotoğraftır.
Başvuru merkezleri ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinde yer almaktadır.

Sınav ücretinin yatırılması;

ÖSYM, adayların, 45,00 TL olan sınav ücretini başvurudan önce ilgili banka şubelerine yatmaları gerektiği uyarısında bulundu. Adayların, sınav ücretini yatırmaları için kılavuzun arka sayfasında belirtilen banka şubelerinden birine gidip sınavın adı, T.C. Kimlik Numarası ile ad ve soyadı bilgilerini vermelerinin yeterli olacağı belirtilen açıklamada adayların, sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontunu almayı unutmamaları gerektiği ifade edildi. ÖSYM’den şu açıklama yapıldı;
Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapacak adaylar için de sınav ücretinin yatırılması ile ilgili kural aynen geçerlidir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler veya ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılabilirler.

DİKKAT: Sınav ücretini bankaya yatırmış olmak başvuru için yeterli değildir. Ücret yatırıldıktan sonra bu kılavuzda belirtildiği şekilde başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Aday Başvuru Formunun doldurulması: Adaylar bu kılavuzun maddelerini dikkatlice okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaklardır.

BAŞVURU TARİHLERİ :
SINAV TARİHİ VE SAATİ : 7 Mart 2014, 09.30
SINAV ÜCRETİ : 45,00 TL
BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL

DİKKAT ! Kılavuzlarda yer alan ücretlerin dışında; yeniden şifre edinme, sonuçlara veya sorulara itiraz, belge çıkarma vb. nedenlerle, adaylardan alınacak diğer ücretler, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve ÖSYM’nin İnternet sayfasından kamuoyuna duyurulur.

Kategori : Eğitim
Ekleyen : admin
Bu haber 6237 kez okundu.
Ad Soyad :
E-Posta :
Mesajınız :
Güvenlik Kodu :
YORUMLAR
Bu içerik için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olmak ister misiniz ?